MATEMAKET TASARIM YARIŞMASI
MATEMAKET FİNAL (TÜM SONUÇLAR)

MATEMAKET yarışması ODTÜ GV Ankara ve şube okulları ile danışmanlık hizmeti verilen okulların öğrencileri için düzenlenmektedir. Yarışma ile 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin matematik müfredatında yer alan konularla ilgili derslerde kullanabilecekleri materyalleri tasarlamaları amaçlanmıştır. Yarışmaya katılacak okulların belirledikleri sınıf düzeyinden seçilen öğrencilerden oluşacak iki kişilik ekip ve bir danışman öğretmen, tasarımları üzerinde proje hazırlama ölçütlerine göre çalışacaklardır. Proje başvuruları ODTÜ GV Okulları web sayfasında yer alan başvuru formu ile yapılacaktır. Çalışmada ön eleme ve değerlendirme jürileri görev alacaktır. Eleme jürilerinin olumlu olarak değerlendirdiği projeler 3 Mayıs 2019 tarihinde Ankara okulunda sergilenecektir.

Çalışmanın öncelikli amacı öğrencilerin 21.yy becerileri doğrultusunda matematiğe farklı bir gözle bakmalarını sağlamaktır. Ayrıca, ortaokul ve lise öğrencilerini matematik alanında çalışma yapmaya teşvik ederek öğrencilerin matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak da çalışmanın amaçları arasındadır.

Proje Ekibi:
ODTÜ GV Matematik Koordinatörü Serpil Atasoy
ODTÜ GV Ankara Özel Lisesi Sorumlu Müdür Yardımcısı Zübeyde Çopur
ODTÜ GV Ankara Özel Lisesi Matematik Zümre Başkanı Filiz Boyar

ODTÜ GV Ankara Özel Lisesi Matematik Öğretmenleri:
Merve Felek
Bilgen Ege Özalkan
Ezgi Bakır
Burak Seyhan

Jüri Üyeleri
Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlileri.Haberler/Duyurular...

● 12 Ocak 2019 Cumartesi ODTÜ GV Özel İlkokulu Ana Sınıfı Tanıtım Günü

● 2019 - 2020 Eğitim - Öğretim yılında okulumuz Ana Sınıfı 4 Yaş ve Ana Sınıfı 5 Yaş gruplarına öğrenci alımı yapılacaktır.

● OGVO Bilim Turnuvası’nın bu seneki teması “BİLİM 2040”.

● ETUS 2018 (Eğitimde Teknoloji Uygulamaları Sempozyumu) 10 Şubat 2018 Cumartesi günü.

● "Let’s Art The Future" isimli Erasmus Plus projemiz eğitimde yenilikçi yaklaşımlar kazandıran etkinliklerle devam etmektedir.